پرپشت شدن طبیعی ابرو
نوشته شده توسط : ismaeil sahab

ابرو های زیبا و پرپشت چهره و شخصیت فرد را زیبا می کنند.همه ما از این الانزا موضوع آگاه هستیم که چگونه ابرو های پرپشت به افراد ظاهری خشن می دهد و سال های قبل ابرو های نازک مد بود اما اکنون ابرو های پرپشت دوباره مد شدند. ابرو یکی از جالب ترین بخش های صورت افراد هستند، هر چه آن ها ضخیم تر باشند، زیباتر به نظر می رسند.

اما همه ما نمی توانیم ابروهای طبیعی پرپشتی داشته باشیم. بعضی ها ابرو های نازکی داریم و همیشه برای رشد آن ها به دنبال درمانی می گردیم. چیزهایی وجود دارند که می توانند این فرآیند را افزایش دهند و برای این کار، هیچ چیز نمی تواند بهتر از درمان های طبیعی عمل کند.

داروها و لوسیون های شیمیایی را دوربریزید و به سراغ داروهای گیاهی برای پرپشت شدن ابرو بروید. بهترین ها برای تقویت ابرو شامل..

پر کردن ابروها

پرپشت شدن ابرو به روش خانگی با گیاهان و روغن های طبیعی
راه های گیاهی و کاملا طبیعی برای تقویت ابرو
_روغن کرچک:

این یک روش قدیمی و یکی از موثرترین درمان ها برای رشد ابرو ها است. غنی از پروتئین ، اسیدهای چرب، آنتی اکسیدان ها و ویتامین است و به تغذیه کیسه های ترشحی مو کمک می کند. هر روز روغن کرچک را روی ریشه های ابرو بزنید، تا رشد آن افزایش پیدا کند و همچنین این کار تضمین می کند که ابرو ضخیم و محکم شوند.

روش: کمی روغن کرچک را با نوک انگشتان خود روی ابروهایتان ماساژ دهید. بگذارید 30 دقیقه بماند و با آب گرم بشویید.

نکته:روغن کرچک خالص ممکن است موجب تحریک، کهیر و جوش شود اگر به آن حساسیت داشته باشید. دقت کنید که قبل از استفاده از آن، تست انجام دهید.روغن کرچک برای رشد مو به طور طبیعی عالی است.

روغن کرچک

پرپشت شدن ابرو با روغن های فوق العاده
بهترین روغی که می توانید برای پرپشت شدن ابرو استفاده کنید
_روغن نارگیل:

از عفونت کیسه های ترشحی مو جلوگیری می کند. پروتئین های مختلف همانند ویتامین E و آهن موجود در در روغن نارگیل باعث رشد و ضخامت ابروها می شوند. شما می توانید هر روز روغن نارگیل را بر روی ابروهایتان بزنید.

روش:یک تکه پنبه را در این روغن فرو کنید و بر روی ابرو ها بزنید.بگذارید یک شب بماند و صبح بشورید.

_روغن زیتون:

روغن زیتون حاوی ویتامین A و E است که به رشد مو کمک می کند. ویتامین E همه تارهای موی ابرو را تغذیه می کند و ویتامین A تولید چربی، روغن طبیعی بدن ما را تحریک می کند، که به رشد مو کمک می کند. این کار می تواند حداقل یک بار در روز انجام شود، تا نتایج آن را در عرض چند هفته ببیند.

روش: یک قطره روغن زیتون روی انگشت خود بریزید و آن را روی ابرو هایتان ماساژ دهید.اجازه دهید چند ساعت بماند و آن را با آب بشویید.

روغن زیتون

روغن های مناسب برای پرپشت شدن ابرو
پرپشت شدن ابرو با مواد خانگی طبیعی
_آب پیاز:

آب پیاز حاوی مقدار زیادی گوگرد، سلنیوم، مواد معدنی، ویتامین های B و ویتامین C است که برای رشد مو بسیار خوب هستند. باعث رشد سریع تر و ضخیم شدن موی ابرو می شود. گوگرد آن بافتهای کلاژن مورد نیاز برای رشد ابرو را تامین می کند. هم چنین کیسه های ترشحی مو را تقویت می کند.

به خاطر اینکه پیاز یک بوی تند دارد، بهتر است از آب لیمو برای کاهش بویش استفاده کنید. آب پیاز را یک روز درمیان بزنید.

روش: پیاز را خرد کنید و در مخلوط کن بریزید و خمیری از آن تهیه کنید و آبش را بگیرید. با استفاده از نوک انگشتانتان، آب پیاز را روی ابرو هایتان بزنید. بگذارید یک ساعت بماند و بعد با پنبه آغشته به آب لیمو پاکش کنید.

پیاز برای ابرو

چه چیزی باعث پرپشت شدن ابروها می شود؟
بهترین روش پرپشت شدن ابرو
_سفیده تخم مرغ:

موهای ابروها از پروتیین کراتین تشکیل شده اند و تخم مرغ منبع عالی پروتیین است. کراتین یک جز اصلی در بیشتر مکمل های رشد مو است. سفیده تخم مرغ نیز منبع غنی بیوتین هستند که به رشد ابرو ها کمک می کند. اگر از این درمان دو بار در هفته استفاده کنید، رشد ابروهایتان بیشتر می شود.

روش: سفیده تخم مرغ را جدا کنید. سفیده را بزنید تا سفت شود. با استفاده از نوک قلم یا برس به ابرو های خود بمالید. آن را 20 دقیقه نگه دارید و بعد با آب گرم بشویید.

نکته:سفیده تخم مرغ می تواند منافذ را مسدود کرده و آکنه را درمان کند. از آن کم استفاده کنید.

تخم مرغ برای ابرو

راهکارهای موثر بر پرپشت شدن ابرو
پرپشت شدن ابرو با روش های خانگی عالی
_دانه شنبلیله:

در هند مشهور است که دانه شنبلیله باعث می شود مو سالم و درخشان شود. این دانه ها به بازسازی فولیکولهای مو کمک می کنند، در نتیجه باعث رشد موی تازه می شوند؛ آن ها حاوی نیکوتیک اسید و نیز پروتئین هایی هستند که رشد مو را تحریک می کنند.

لسیتین موجود در آن ها به موها درخشش می دهند. دانه شنبلیله به طور موثر در درمان مشکلات مربوط به پوست سر حساس، خوب عمل می کند. این کار باید دو بار در هفته انجام شود.

روش:دانه ها رابگذارید یک شب در آب خیس بخورند. آن را به خمیر تبدیل کنید و به ابرو هایتان بزنید. بگذارید 30 تا 45 دقیقه بماند و بعد با آب گرم بشویید.

_وازلین:

وازلین موجب حفظ رطوبت در ابروها می شود و همانطور که در بخش سلامت نمناک و در مورد خواص وازلین گفته شده است ترکیبات موجود در وازلین مانع از بیرون رفتن رطوبت می شود و بنابراین پوست را مرطوب نگه می دارد. این کار را هر شب تکرار کنید، تا وقتی که به ابرو های ضخیم مورد نظر برسید.

روش:وازلین را روی ابرو ها بزنید و اجازه دهید یک شب بماند. مواظب باشید چون ممکن است روبالشی شما را لکه دار کند.صبح روز بعد با آب ولرم بشورید.

نکته:وازلین دارای روغن بسیار زیادی است. اگر پوستتان جوش می زند،استفاده از آن، توصیه نمیشود.

وازلین برای ابرو

پرپشت شدن ابرو با وازلین
تاثیر گیاهان بر پرپشت شدن ابرو
_آلوئه ورا:

آلوئه ورا حاوی ترکیبی به نام آلونین است که رشد مو را بیشتر می کند. این ماده یک ترکیب شیمیایی مشابه با کراتین دارد. ژل آلوئه ورا غیر چسبنده است و به سرعت جذب می شود، بنابراین می تواند چندین بار در روز استفاده شود.

آلوئه ورا برای افرادی که دارای پوست خیلی چرب هستند خوب است. آلوئه ورا چربی زیادی را می گیرد و منافذ فولیکولار را باز خواهد کرد، در نتیجه رشد مو را افزایش میدهد.

روش:ژل آن را به ابرو های خود ماساژ دهید تا جذب شود.

آلوئه ورا

پرپشت شدن ابرو با گیاهان موثر
موثرترین روش پرپشت شدن ابرو چیست؟
_لیمو:

از آنجا که لیمو غنی از ویتامین B، ویتامین C، اسید فولیک و دیگر مواد مغذی ضروری است، باعث می شود که موهای ابروی شما سریع تر از هر چیز دیگری رشد کنند.

اگر پوستتان هنگام استفاده از لیموترش کمی بسوزد اشکالی ندارد، اما اگر این ادامه پیدا کرد از این کار صرف نظر کرده و از یک درمان دیگر استفاده کنید.اگر شما پوست حساسی دارید از این درمان خودداری کنید.

روش:یک تکه لیمو بر روی ابروهایتان بمالید. بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید. حتی می توانید لیمو را با 1/4 فنجان روغن نارگیل مخلوط کنید.

بگذارید مخلوط 15 روز بماند و بعد می توانید هر شب قبل از خوابیدن، با پنبه از آن استفاده کنید. صبح روز بعد بشوییدش.

نکته:پیشانی خود را به مدت دو ساعت پس از اعمال این درمان در معرض آفتاب قرار ندهید چون می تواند رنگ طبیعی آن را روشن تر کند.

مالیدن لیمو به ابرو

پرپشت شدن ابرو با مالیدن لیمو
خواص بسیار سیر برای پرپشت شدن ابرو
_شیر:

پیش از این هم در بخش سلامت نمناک گفته شد که شیر به طور طبیعی مزایای خوب زیادی دارد، که دقیقاً به همین دلیل است که از آن در محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود و شامل دو پروتیین حیاتی به نام کاسیون و وی است. این دو ماده محرک های رشد مو سالم را تحریک می کنند. انجام این کار به صورت روزانه توصیه می شود.

روش:یک تکه پنبه را در شیر خیس کنید. به آرامی ابرو ها را با پنبه ماساژ دهید. بگذارید 15 دقیقه بماند و با آب بشویید.

 


امروزه برای درمان ریزش مو و رفع طاسی درمان های مختلفی وجود دارد، پیوند مو طبیعی یکی از روش های مرسوم در درمان ریزش مو و رفع طاسی سر میباشد.

 

کاشت مو به زبان ساده شامل برداشت مو از ناحیه پرپشت)که به آن بانک مو نیز گفته میشود (و قرار دادن آن در ناحیه کم پشت و طاس گفته میشود.

 

اگر شما قصد انجام کاشت مو را دارید و یا درحال تحقیق درباره این موضوع هستید،مطالعه این مطلب را به شما توصیه میکنیم

 

کاربردهای کاشت مو

باید این نکته را بدانید کاشت مو صرفا به ناحیه سر محدود نمیشود بلکه با استفاده از این روش میتوان کاشت ریش،کاشت سبیل و کاشت ابرو نیز انجام داد.

 

بسیاری از افراد که بواسطه بروز مشکلات مختلف مانند استرس،آسیب های جسمی،سوختگی و... موهای خود را از دست داده اند ,مروزه با استفاده از این روش میتوانند این موضوع را برطرف کنند.

 

از جمله کاربردهای رایج پیوند مو میتوان به موارد زیر اشاره کرد

• کاشت مو سر

• کاشت ریش

• کاشت ابرو

• درمان بیماری های پوستی

 

روش های کاشت مو

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های کاشت مو نیز به مراتب نسبت به گذشته دچار تحول زیادی شده اند.

 

به طور کلی ۳ روش اصلی برای کاشت مو وجود دارد،هرچند امروزه در تبلیغات های مراکز درمانی شما اسامی مختلفی را میشنوید اما باید بدانید تمامی روش های اعلام شده بر پایه این ۳روش های اصلی میباشند

 

روش برش یا FUT

 

کاشت مو طبیعی,کاشت مو,انواع روش کاشت مو
کاشت مو به روش FUT

 

در روش برش پزشک نواری از پوست سر شما را برش میزند و سپس در زیر میکروسکوپ اقدام به جدا سازی فولیکول ها میکند. و در نهایت ازآن ها در نواحیه مربوطه استفاده میکند.

روش FUT قدیمی ترین روش کاشت مو میباشد،هرچند بواسطه ایجاد زخم بسیاری از افراد تمایلی به استفاده از این روش ندارند اما هنوز هم به عنوان یکی از روش های کاشت مو طبیعی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

مزایا و معایب روش FUT

• هزینه کمتر نسبت به سایر روش ها

• در FUT فولیکول ها آسیب کمتری میبینند

• نیازی به تراشیدن موها نیست

• بزرگترین عیب این روش جای نوار زخم است

• بواسطه برش و ایجاد زخم مراقبت از زخم در این روش نسبت به سایر روش ها طولانی تر است

• مناسب برای همه افراد نمیباشد و طیف خاصی از افراد را پوشش میدهد

 

روش دانه دانه یا FIT

 

کاشت مو طبیعی,کاشت مو,انواع روش کاشت مو
کاشت مو به روش FIT

 

با ایجاد روش FIT میتوان گفت کاشت مو دچار تحول عظیمی شد،چراکه یکی از مسائلی که بسیاری از افراد را از پیوند مو طبیعی دور میکرد مشکلات موجود در روش FUT بود.

 

در روش FIT یا همان FEU برداشت فولیکول ها به شکل دانه دانه بوده و دیگر برش و جراحی صورت نمیگیرد.بلکه برداشت و حتی کاشت فولیکول ها به شکل دانه دانه صورت بگیرد.

 

مزایا و معایب روش FIT

• در این روش دیگر خبری از زخم و برداشت قسمتی از پوست سر نمیباشد

• این روش محدود به طیف خاصی از افراد نمیباشد

• دوران نقاهت آن نسبت به FUT کمتر است

• نسبت به روش FUT زمان بیشتری را نیاز دارد چراکه خارج کردن فولیکول ها به شکل دانه دانه است

• احتمال آسیب فولیکول ها زیاد است برای همین باید تعداد زیادی از آن ها را استخراج کرد

• در این روش موهای سر باید تراشیده شوند

 

روش ترکیبی

در این روش برای گرفتن نتیجه بهتر از هر دو روش FUT و FIT دو فرایند کاشت مو استفاده میکنند.

 

در حقیقت استخراج فولیکول ها با روش FUT صورت میگیرد و برای بهبود و ایجاد تراکم بیشتر از FIT نیز کمک گرفته میشود.

 

سایر روش های کاشت مو

علاوه بر روش های گفته شده روش های دیگری نیز وجود دارند که از جمله مهم ترین آن ها میتوان به روش BHT،روش SUT،روش Micro FIT اشاره کرد.

تمامی این روش ها بر پایه روش FIT بوده و تنها عامل تفاوت در آن ها بکارگیری ابزار های جدید برای برداشت و کاشت فولیکول ها میباشد

 

بهترین روش کاشت مو

خب سوالی که حالا باید به آن پاسخ داد این است”بهترین روش کاشت مو کدام است؟”

باید گفت انتخاب روش کاشت مو به عهده شما نیست و این موضوع باید با بررسی موارد مختلف مانند،سن،آزمایش ها،بانک مو شما و شرایط بدنی انتخاب شود.

در حقیقت بهترین روش کاشت مو برای هر فرد متفاوت بوده.

 

کاشت مو طبیعی چگونه است

در قدم اول شما باید توسط متخصص پوست و مو مورد معاینه قرار بگیرند.

متخصص پوست و مو بر اساس معاینات و آزمایش های مختلف روش کاشت و میزان موفقیت این عمل را برایتان شرح میدهد.

کاشت مو طبیعی یک عمل سرپائی بوده و طی یک روز انجام میشود.

طی این فرایند بسته به روش کاشت مو ابتدا تعداد مشخصی گرافت از ناحیه بانک مو استخراج میشود.

سپس بوسیله دستگاه مخصوصی در ناحیه مشخص شده قرار میگیرند.

فرایند کاشت مو بدون درد،خون ریزی بوده و بیهوشی بوده.

فرد بعد از کاشت مو میتواند با رعایت موارد مراقبتی به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد.

منبع: https://www.beytoote.com/news/medical-news/natural1-hair-transplant.html

:: بازدید از این مطلب : 64
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 ارديبهشت 1400 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: